Haber

‘Eski polis, Comanchero’nun parasını akladı: Kardeşi hâlâ polis memuru’

Uluslararası Comanchero çetesine yönelik operasyonun ardından çete üyelerinin temasları gündeme gelmeye devam ediyor.

Çete üyeleri ve eşlerinin vatandaşlık ve oturma izni almalarına yardımcı olan polis memuru MS hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Dünkü köşesinde kafes operasyonu ve ‘vatandaşlık çarkı’na ilişkin ayrıntılara yer veren İsmail Saymaz, polis MS’siyle ilgili tezlerine şöyle devam etti: “Ne İçişleri Bakanlığı, ne de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yanıt gelmedi Dünkü yazımda ortaya koyduğum bulgular, iddiaları kabul etmektir.”

Sözcü’nün bugünkü “MASAK: Eski polis memuru Comanchero’nun parasını akladı” başlıklı yazısında Saymaz, MS’in ağabeyi HS’nin Kafes Operasyonu’na kadar Ankara Emniyet Müdür Yardımcılığı görevini de yürüttüğünü yazdı.

Saymaz’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

“İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanan MS, Türkiye’de Comanchero üyelerinden Duax Hehopa Ngakuru ile görüştü.
ilişkili kabul edilmektedir.

MS için öne sürülen iddialar şöyle;

‘Yeni Zelanda tarafından Kırmızı Bülten ve Avusturya tarafından Mavi Bülten ile aranan Duax Hehopa Ngakuru, MS’in şirketi için çalışıyor gibi görünüyor; Duax çalışanı U.İ. para kendisine ve karısına aktarıldı; Nikolaj Ankov isimli şahsın vatandaşlık işlemleri için Ayık’tan satın aldığı iki daire için ödenecek tutar MS aracılığıyla gönderildi; Bahattin Ferhan ve Barış Tükel MS’e para gönderdi; Ayık, eski iş ortağı Hasan Savaş’la para transferine karışmıştı; Ayık ve Can Kaan (Henry Dhujari) ile ortak seyahat kayıtları mevcut; Maximilian Rivkin’in MS’e ait adresi ve cep telefonu numarası Türkiye’deki yabancı kimlik sisteminde kayıtlı…’
MASAK raporunda MS’nin ‘suç gelirlerini akladığı’ iddia ediliyor.

KARDEŞİ POLİS AKADEMİSİNE GÖNDERİLDİ

MS’in ağabeyi HS, Kafes Operasyonu’na kadar Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Operasyonun ardından polis
Akademi’de kızakla gezildi. HS, üç yıl önce Beyoğlu Emniyet Müdürüydü. İddiaya göre İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın İstanbul Valiliği döneminde görevden alınarak Polis Akademisi’ne gönderildi. (HABER MERKEZİ)

haber-bayindir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu